Chmura, Data Center i Bezpieczeństwo Twoich danych. Michał Jaworski (Microsoft) EM#69

Michał Jaworski współdecyduje o kształcie produktów Microsoft w Polsce. 

W tej rozmowie położyliśmy nacisk na aspekty biznesowe Chmury Microsoft, bezpieczeństwa danych i efektywności pracy. Zadajemy pytania, które przychodzą do głowy jako pierwsze. Nie unikamy tematów finansowych.

Podcast Escola Mobile na YouTube:

https://youtu.be/OV35fTimFsM

 

Chmura Microsoft

Z Chmurą pracujemy niemal codziennie, np. gdy słuchamy muzyki na telefonie lub pracujemy z różnymi dyskami wirtualnymi. Także nasz podcast jest hostowany w chmurze, a odcinki trzymamy na OneDrive. Tak na wszelki wypadek. 

Mówi się o dużej ilości danych, które są przetwarzane w chmurze. Dlatego zapytamy Michała skąd te dane się biorą i jak zapewnić bezpieczeństwo danych, aby te były odpowiednio składowane, przerabiane i przesyłane.

O sile chmury niech świadczy przykład Cyberpunk 2077. Gra wymagała dosyć dobrego sprzętu PC. Jedna z wersji gry dawała możliwość grania na telefonie, bo większość obliczeń była poza urządzeniem.  Oczywiście, nie była to idealna wersja, miała swoje bugi. Ale Cyberpunk użył technologii chmurowej na niemałą skalę, bo twórcy znali siłę cloud.

Jak wygląda technologia chmurowa w 2021 roku? Do czego potrzebujemy chmury i dlaczego jest to rozwiązanie dla każdego biznesu?

Jak działa Chmura w biznesie?

Opowiemy o technologii chmurowej, nawiązując do ostatniej awarii OVH, która miała wpływ na twórczość osób w sieci. Piotr Bucki (ten od rozwoju) miał problemy z blogiem. Wielu firmom padły strony. Zadrżała ziemia pod nogami przedsiębiorców. Furgonetka.pl czy Bonito.pl było niedostępne. To spowodowało wymierne straty.

Co zatem ludzie zrobili źle i jak zabezpieczyć się przed utratą danych w przyszłości?

Data Center Microsoft w Polsce

Powiemy jak działają Data Center i jak to wygląda wewnątrz. Po co się buduje Data Center, jeśli wszystko jest w chmurze? Stworzenie tak dużego projektu w Polsce to szansa na przeniesienie nowoczesnej technologii i rozwój IT na niespotykaną skalę. Zadamy Michałowi pytanie o korzyści z budowy Data Center. Jakie są perspektywy rozwoju technologii Microsoft w perspektywie 3-5 lat? 

Podcast Escola Mobile otwiera nam drzwi do najciekawszych osób w Polsce

W rozmowie otwierają się nowe horyzonty, a my możemy zadać pytania, które nurtują każdego z nas.  Nagrane rozmowy udostępniamy dalej, aby każdy mógł się zainspirować do poszerzania wiedzy, nauki, innowacji i inspiracji.

Posłuchaj podcastu, obejrzyj go na YouTube i podaj dalej.

Wiedza, którą się dzielisz - rośnie

 

 

Kontakty do Escola:

 

Krzysztof Wojewodzic: http://bit.ly/KWojewodzic

Mail: krzysztof@escolasoft.com

Jędrzej: http://bit.ly/JPaulus

Mail: jedrzej@escolasoft.com

Strona: https://escola.pl/

 

Muzyka: Kevin MacLeod

Werq Kevin MacLeod (incompetech.com)
Licensed under Creative Commons: By Attribution 4.0 License/mix by Jedrzej Paulus
https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

Oceń nasz podcast na Apple Podcasts: https://bit.ly/EscolaMobileIT

 

 

Share | Download(Loading)

Episodes Date

Load more

Podbean App

Play this podcast on Podbean App